wakacje

Gdzie na urlop?

Pokoje Rewal i Noclegi Rewal proponują wczasowicza szeroką ofertę na wakacje. Do większości pensjonatów możemy zabrać ze sobą zwierzęta, które będą miały gdzie wyładować swoją niezmierzoną energię. Dla dzieci są także zbudowane liczne place zabaw, dające im dużą rozrywkę i niezapomniane wrażenia. Rewal kojarzy się wszystkim z szerokimi piaszczystymi plażami oraz jedną z czystszych wód nad Bałtykiem, w ostatnich latach zaczął przyciągać i pomału stawać się chętnie odwiedzaną miejscowością turystyczną. Jeżeli jednak wybierzemy nie za ciekawy termin i pogodna nie będzie nam sprzyjać przez większość naszego wakacyjnego czasu możemy liczyć na różne ośrodki kulturalne położone na terytorium gminy. W ramach kultury w gminie zostały stworzone takie instytucje jak: kino w Pobierowie oraz trzy biblioteki otwarte i działające przy publicznych szkołach podstawowych.

Infrastruktura sportowa na właśnie tym obszarze jest bardzo dobrze rozwinięta i rozbudowana. W Rewalu została postawiona jakiś czas temu bardzo duża hala sportowo–widowiskowa o olimpijskich wielkościach parkietu oraz przylegające do niej boisko wraz z wybudowaną na nim bieżnią. Oprócz tego znajdują się tam liczne korty tenisowe. Ponadto przy każdej z istniejących szkół znajdują się sale gimnastyczne o różnych rozmiarach oraz boiska sportowe dostosowane do potrzeb dzieci w przeróżnym przedziale wiekowym.

W gminie także jest prowadzona działalność Ludowego Klubu Sportowego który nazywa się „Wybrzeże Rewalskie Rewal”, występujący obecnie w grupie zachodniopomorskiej czwartej ligi. Na obszarze całej gminy istnieje również wiele ośrodków kulturalnych takich jak: Stowarzyszenie Miłośników Rybołówstwa Morskiego, Rewalskie Towarzystwo Śpiewcze, Stowarzyszenie Miłośników Latarni Morskich, Rewalska Informacja Turystyczna oraz także Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Możemy być pewni, że nuda nas nie ogarnie bo tyle ośrodków które proponuje Rewal, nie przyczynią się do zepsucia nam wakacji lecz je tylko polepszą

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *