wakacje

Idealne wakacje nad morzem

Gmina Rewal oferuje „pokoje Rewal” i ” noclegi Rewal”, które są na w miarę średnim standardzie. Rewal jest specyficznym obszarem, bo prócz miejscowości cały obszar należy do Trzebiatowsko–Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego, który jest objęty programem Natura dwa tysiące. Istnieje tam rezerwat ornitologiczny, który nazywa się „Jezioro Liwia Łuża”. W dość długim pasie przyjeziornym gniazdują takie rodzaje ptaki jak: łabędź niemy, gęgawa, perkoz dwuczuby, błotniak stawowy, śmieszka, mewa srebrzysta, srokosz, żuraw, wąsatka, krwawodziób, rybitwa zwyczajna. Ponadto w czasie licznych wędrówek pojawiają się: gęś zbożowa, świstun, gęś białoczelna, kawka, rożeniec. Oprócz tego objętego ochroną obszaru, znajduje się tam również zabytkowy park leżący przy pałacu w Trzęsaczu, który zajmuje powierzchnię pięciu hektarów, który także jest wpisany w rejestr zabytków tej okolicy.

Występuje tam również wiele pomników przyrody. W Rewalu są to takie jak: ostrokrzew kolczasty występujący jeden z dwóch w Europie okazów rosnących w formie drzewa, wysokość około pięć i pół metra, oraz jesion wyniosły o wysokości dwudziestu czterech metrów, w Pustkowie: dąb szypułkowy o wysokości dwudziestu jeden metrów i dwa wiązy szypułkowe o wysokości dwudziestu sześciu metrów; w Trzęsaczu: pięć lipek drobnolistnych o wysokości dziewiętnastu metrów.

Także na tym terenie występują między innymi takie zwierzęta jak te: wydra europejska, sowa błotna, foka szara, pokrzewka jarzębata, gąsiorek wodniczka, zimorodek,, rybitwa czubata, rybitwa białoczelna, mała mewa, mewa czarnogłowa, batalion, derkacz, kropiatka, żuraw, błotniak stawowy, błotniak zbożowy, błotniak łąkowy, bielik, rybołów, orlik krzykliwy, bocian czarny, bąk, bocian biały, perkoz rogaty. Na plaży znajdującej się w Niechorzu przy latarni morskiej, można również spotkać fokę szarą o imieniu Depka, która została wypuszczona z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego otwartego na Helu. Jest ona objęta między innymi programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *