wakacje

Morze, piasek, atrakcje czyli wakacje

Rewal to miejscowość niewielka, która położona jest nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Jest to miejscowość znajdująca się na wysokim brzegu klifowym, która posiada piaszczystą, szeroką plażę, jak również i znajduje się tutaj czysta woda i wspaniały mikroklimat, który przepełniony jest jodem. Wybierając się na wakacje pragniemy spędzić ten czas mile, jak również i atrakcyjnie, dlatego ważne jest by miejscowości nadmorskie zapewniały turystom jak najwięcej atrakcji. tak jest właśnie w Rewalu, gdyż tutaj każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Osoby, które uwielbiają całe dnie spędzać na morzem maja możliwość pojeżdżenia na skuterach wodnych jak również pozjeżdżać na zjeżdżalniach, natomiast osoby, które uwielbiają aktywnie spędzać czas, mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów, i wybrać się na wycieczkę po ścieżkach rowerowych, po najpiękniejszych okolicach Rewala.

Zwiedzić okolicę Rewala możemy również za pomocą kolejki wąskotorowej której trasa rozpoczyna się w Gryficach i kursuje przez Trzęsacz, Rewal, Niechorze oraz Pogorzelicę, i to właśnie ta kolejka uważana jest za wielką atrakcję tej okolicy. Turyści w tej kolejce podróżują zabytkowymi wagonami, które przenoszą ich w inny świat. Ciuchcia ta nie jeździ cały rok, gdyż tylko w okresie letnim, a więc od czerwca do września i kilka razy dziennie. Baza noclegowa w Rewalu jest doskonale rozwinięta, a noclegi w Rewalu to głównie hotele, ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty.

Jednak osoby, które uwielbiają noclegi pod gołym niebem, maja do dyspozycji pola namiotowe. Pokoje w Rewala w pensjonacie Relax są o podwyższonym standardzie. Pokoje w tym pensjonacie są o podwyższonym standardzie- każdy pokój z łazienką, balkonem, telewizorem i domofonem. Również pensjonat ten zapewnia całodzienne wyżywienie, a poza tym znajduje się tutaj miejsce do grillowania, przechowalnię dla rowerów, salę bilardów, jak również i miejsce parkingowe. Pensjonat ten położony jest zaledwie 200 metrów od szerokiej, piaszczystej i strzeżonej plaży Morza Bałtyckiego w willowej części Rewala.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *