wakacje

Upragniony wypoczynek na plaży

Rewal jest to wieś sołecka oraz siedziba miny, a więc jest miejscowością, która stanowi centrum kulturowe i oświatowe. Jest to jedna z najładniejszych miejscowości nadbałtyckich, i śmiało można rzec że najbardziej popularna w województwie zachodnio-pomorskim. Miejscowość ta nie ma dalekiej przeszłości, gdyż prawdopodobnie powstała w Xv wieku, ale dopiero wiek XIX zaznaczył się w historii osady. W połowie XVIII wieku powstało pierwsze kąpielisko, a w okresie miedzy wojennym wypoczywało rocznie około 2000 – 3500 osób. Miejscowość Rewal cały czas z roku na rok prężnie się rozwija główną gałęzią gospodarki pozostaje turystyka. Rewal zbudowana jest niskimi budowlami, tworząc charakterystyczny klimat tego nadmorskiego kurortu, i mimo tego, ze w tych czasach przede wszystkim nastawiona jest na turystykę, to nadal znajduje się tutaj mała osada rybacka.

W centrum Rewala stoi niewielki współczesny kościółek katolicki, który stylizowany jest na łódkę. Nad brzegiem morza wybudowany jest taras widokowy, który umożliwia spacer brzegiem morza, jak również wśród turystów stał się on idealnym miejscem na pamiątkowe zdjęcia. Jak przystało na miejscowość nadmorską Rewal musi posiadać doskonałą bazę noclegową, i tak więc śmiało można powiedzieć, że baza ta w Rewalu jest rozwinięta doskonale. Noclegi w Rewalu to nie tylko hotele czy pensjonaty, ale również są to ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, kwatery prywatne, jak również i pole namiotowe.

Pokoje w Rewalu na wysokim poziomie oferuje przede wszystkim luksusowy ośrodek SEO, który położony jest w spokojnej dzielnicy Rewala. Każdy pokój w tym ośrodku wyposażony jest w wygodne łóżka, łazienkę oraz bezpłatny dostęp do Internetu, jak również i w wysokiej klasy telewizor. Część pokoi również została wyposażona w aneks kuchenny, a każdy apartament tego ośrodka posiada balkon. Bezpieczeństwo turystów jest bardzo ważne, dlatego tez ośrodek SEO jest profesjonalnie monitorowany za pomocą wysokiej klasy sprzętu, a dostęp do ośrodka oraz do pokoi jest możliwy dzięki kartą magnetycznym.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *